zima w mieście
LivinLifestyle

Zima w mieście – fajna (?)

Jurate
Jurate , 18/01/18

Należę do tych osób, które zdecydowanie wolą lato od zimy. Tak, choinki pokryte śniegiem i zamarznięte jeziora są piękne – ale błoto na chodnikach i skrobanie szyb auta cieszą już dużo mniej. Od dawna marzę o emeryturze gdzieś w ciepłych krajach. No ale nawet jak moje marzenie się spełni, to do emerytury trochę mi jeszcze zostało..

Mały śpi, za oknem biało, a ja zastanawiam się nad tym, że jeżeli tak na chwilę poudawać, że zima jest fajna – to co dobrego można ze sobą począć w takie prawdziwie zimowe dni?

Lodowisko

Typowo zimowe zajęcie, które od małego sprawiało mi frajdę – to godzinka zabawy na lodowisku. Gdy dorastałam, w naszej okolicy było tylko jedno większe lodowisko, położone nieco za miastem, w lesie, co dodawało wyprawie bardziej wyjątkowy charakter. W Warszawie nie musimy wyjeżdżać poza miasto, aby pójść na lodowisko. Jest ich tu cała lista łącznie z takimi, na które wejdziemy całkiem za darmo. Na stronie WAW4FREE znajdziemy listę darmowych lodowisk, link TUTAJ.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Święta już się skończyły, ale ekspozycja świetlna trwa aż do 25. Lutego! Byłam tam w święta i naprawdę polecam. Instalacje są zrobione z pomysłem, nawiązują do Pałacu i ogrodu. Jest to fajny sposób na szare zimowe wieczory. Więcej TUTAJ.

Darmowe czwartki

Jak ktoś ma więcej czasu w tygodniu i może sobie pozwolić na zwiedzanie poza weekendem, w czwartki wstęp do pałacu i parku Króla Jana III w Wilanowie, do Pałacu na Wodzie, jak i innych obiektów w Łazienkach Królewskich oraz do Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim jest za darmo. Po wizycie w muzeum można pochodzić sobie po pokrytych śniegiem parkach, więc jest to naprawdę fajny sposób na odczarowywanie zimy.

Warsztaty

A może ponure i zimne dni warto wykorzystać na naukę czegoś nowego, zarazem spędzając czas razem ze znajomymi lub rodziną? To mogą nam zapewnić np. jakieś ciekawe warsztaty. Można wybrać temat, jaki nas interesuje, bowiem w Warszawie można znaleźć przeróżne. Np. 27. Stycznia odbędzie się bezpłatny warsztat z psychologiem – stylistą „Psychologia w szafie”. Można będzie posłuchać o tym, jaki wpływ nasza garderoba ma na inne sfery w naszym życiu. Więcej TUTAJ. Można także własnoręcznie malować ceramikę w warsztatach Made by you (więcej TUTAJ), lub wybrać się na jakieś warsztaty kulinarne.

Więcej o tym, jak można spędzić zimowe dni pisałam już TUTAJ.

Więc jak – przekonałam Ciebie do tego, że zima w mieście może być fajna? Ja sama się jeszcze nad tym zastanawiam, ale przynajmniej już wiem, co będę robić w najbliższy czwartek.

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West