LivinLifestyle

Fukafe Gdańsk – vegańskie ciasta i kawa Specialty

Balbina
Balbina , 28/09/16

Fukafe to świetne miejsce dla Vegan, miłośników kawy Specialty i tych, którzy cenią wyjątkowy, polski design.

W Trójmieście bywamy bardzo często. Nię będę ukywać, że Gdańsk mógłby być moim drugim domem. Dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, że W KOŃCU w Trójmieście otwierają się knajpy nie tylko dla typowych turystów, serwujące flondrę czy schabowego, ale jest coraz więcej lokali z pasją, duszą, pomysłem i dobrym jedzeniem. Do nich należy Fukafe.

Przechadzając się odnowioną ulicą Wajdeloty we Wrzeszczu, natknęliśmy się na kawiarnię, która już od ulicy przyciągała nas czymś bliżej nieokreślonym. No dobra, to bliżej nieokreślone mogło być napisem na oknie, ”Vegan Coffee Freaks”. Veganami nie jesteśmy, ale bzika na punkcie kawy owszem, mamy.

To było to. Pozytywne wrażenie od samego wejścia. Pierwsze, co się rzuca w oczy to oryginalny wystrój. Różowy jeleń stojący na dużym, współdzielonym stole, drewniany, bardzo oryginalny bar, celowo obdrapana ściana, ukazująca stare tynki, deski zdobiące ścianę, czy szachownica na podłodze. Do tego właścicielka zadbała o dodatki, które nadają unikalnego charakteru i wyjątkowości temu miejscu, stąd pełno światełek choinkowych, paprotek, czy zdjęć i grafik wykonanych przez lokalnych artystów.

Fukafe to kawiarnia vegańska, stąd czeka tu na nas lodówka pełna vegańskich słodkości. I to jest kolejna rzecz, która pozytywnie zaskakuje. Bardzo duży wybór ciast, ich wygląd, który powoduje ogromne problemy z podjęciem decyzji no i smak. Pomysłowość tu nie zna granic. Zdecydowaliśmy się na ciasto marchewkowe z solonym masłem orzechowym i popcornem i kruche ciasto z musem śliwkowym.

Kawa Specialty również znajduje tu swoje miejsce. Możemy wybierać spośród kaw przelewanych, aeropressu, czy wciąż nowej na polskim rynku kawy Nitro, kawy kawy cold brew „nagazowanej” azotem.

Fukafe, ul. Wajdeloty 22, Gdańsk

Facebook

 

fukafe

gdansk-fukafe-2

fukafe-wrzeszcz-2

fukafe-gdansk-wrzeszcz-4

fukafe-gdansk-2

fukafe-gdansk-5

fukafe-5

fukafe-10

fukafe-gdansk-2

 

 

 

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West