LivinWarsaw

5 „must do” z dzieckiem w Warszawie

Jurate
Jurate , 30/07/16

Niedawno odwiedziła mnie siostra z rodziną. Dla jej dzieci była to pierwsza wizyta w stolicy. Dlatego bardzo mi na tym zależało, aby znaleźć dla nich ciekawe atrakcje i sprawić, aby ten weekend był wyjątkowy. Muszę przyznać, że to było nie lada wyzwanie, ponieważ pierwszy raz gościłam u siebie dzieciaków i nie od razu wiedziałam, co nasze miasto ma do zaoferowania dla tak młodych turystów (4-7 lat). Okazało się, że oczami dziecka Warszawa jest niesamowicie ciekawym i różnorodnym miastem – mamy tu Big Bena (Pałac Kultury i Nauki), Nowy Jork (centrum miasta), Golden Gate Bridge (most Siekierkowski) i wiele innych atrakcji! Więc po udanym weekendzie, śmiało podaję kilka propozycji, gdzie warto pójść z dzieckiem w Warszawie.

z dzieckiem w Warszawie

z dzieckiem w Warszawie

z dzieckiem w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik nie jest typowym muzeum. Jest to niesamowicie interaktywne miejsce, gdzie dzieci (i nie tylko) mogą uczyć się świata poprzez zabawę i eksperymenty. Między innymi dowiemy się o prawach fizyki, biologii, robotach, historii lub np. jak wygląda świat oczami węża. Eksponaty można, a nawet powinno się dotykać, co zapewnia świetną rozrywkę. Można również przyjść na warsztaty familijne i wydarzenia dla dzieci i rodziców, specjalnie dopasowanych do wieku dzieci  (3-5 lat, 6-8 lat, 9-12 lat itd.). Są tu również organizowane pokazy naukowe, różne przedstawienia teatralne i inne wydarzenia. Na miejscu są animatorzy, którzy mogą pomóc przy zwiedzaniu i odpowiedzieć na pytania.

Adres: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

http://www.kopernik.org.pl/

Z dzieckiem w Warszawie – Starówka

Nie mając jeszcze dzieci, na co dzień nie zwracam zbytnio uwagi na dostępne atrakcje dla maluchów. Więc jadąc do starego miasta, byłam przekonana, że dzieci będą tam się wyjątkowo nudzić. Nic bardziej mylnego! Starówka okazała się być jednym z ciekawszych miejsc dla moich siostrzeńców i świetnie można tu spędzić czas z dzieckiem w Warszawie. Pobudzający wyobraźnię zamek królewski, długie kolorowe lody, uliczni artyści, stoiska z balonami i wiele innych atrakcji oczarowały chłopaków. Dzielnie spacerowali i zwiedzali.

z dzieckiem w Warszawiez dzieckiem w Warszawiez dzieckiem w Warszawiez dzieckiem w Warszawie

Multimedialny Park Fontann

Spacerując po starym mieście, obowiązkową atrakcją jest Multimedialny Park Fontann. Weekend był naprawdę upalny i mieliśmy nadzieję, że bryza z fontann nas ochłodzi. Ale okazało się, że przy tak wysokich temperaturach, fontanny przerodziły się mimo zakazów w kąpielisko dla zgrzanych dzieciaków. To była naprawdę miła niespodzianka. W ciągu dnia fontanny robią duże wrażenie, ale prawdziwe widowisko znajdziemy tu dopiero wieczorem. Od Maja do Września w każdy piątek i sobotę wieczorem o godz. 21.30 można podziwiać tu kolorowy multimedialny spektakl tańczącej wody.

Adres: Park Fontann znajduje się na podzamczu, na skwerze im. I Dywizji Pancernej u zbiegu ulic Boleść i Sanguszki

Multimedialny Park FontannMultimedialny Park Fontann z dzieckiem w WarszawieMultimedialny Park Fontann z dzieckiem w Warszawie

Z dzieckiem w Warszawie – ZOO

Warszawskie ZOO jest dosyć duże i można zobaczyć tu liczne gatunki zwierząt, między innymi lwy, tygrysa, słonie, goryle, żyrafy, hipopotamy czy rekiny. Są tu organizowane różnego rodzaju wydarzenia, np. ostatnio był dzień zabawek dla zwierząt. Podczas wakacji, w weekendy działa przystań króla Juliana z bajki Madagaskar, gdzie można popływać łódką po dużym stawie, pomiędzy małpimi wyspami. Można również przyjść w godzinach karmienia zwierząt, grafik znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej  ZOO. Terytorium ogrodu jest duże i zadbane i można tu przyjemnie spędzić czas z rodziną.

Adres: ul. Ratuszowa 1/3

http://www.zoo.waw.pl/

ZOO z dzieckiem w WarszawieZOO z dzieckiem w WarszawieZOO z dzieckiem w Warszawie

Metro!

Nieplanowaną, ale wyjątkową atrakcją okazała się przejażdżka metrem! Chłopaki niedługo przed przyjazdem do nas oglądali film, gdzie widzieli scenę z wypadkiem w metrze, i już od samego rana domagali się, abyśmy nim pojeździli. Następnego dnia jak pytaliśmy, co im się najbardziej podobało w Warszawie, odpowiedzieli, że właśnie metro. Jeżeli więc do Was przyjadą mali goście z miasta, gdzie nie ma metra – polecam taką przejażdżkę jako jedną z atrakcji z dzieckiem w Warszawie.

metro z dzieckiem w Warszawiemetro z dzieckiem w Warszawiemetro z dzieckiem w Warszawie

Gdzie zjeść z dzieckiem w Warszawie

Jak już zmęczycie się zwiedzaniem i będziecie szukać miejsca na obiad – gorąco polecam Bierhalle. W każdą sobotę i niedzielę przy zamówieniu przez rodzica dania głównego, dzieci dostają danie z menu dziecięcego za darmo. W Warszawie są aż cztery restauracje Bierhalle, z czego my wybraliśmy lokal na Wilanowie, w Royal Wilanów. Latem dzieci mają tu mnóstwo atrakcji na zewnątrz, co dodatkowo zapewniło przyjemne i spokojne zakończenie dnia.  Miła atmosfera, dobre jedzenie i pyszne, warzone na miejscu piwo dla dorosłych oraz smakowite, darmowe posiłki i miejsce do zabaw dla maluchów – czego chcieć więcej.

Bierhalle z dzieckiem w Warszawie

danie z menu dla dzieci

Royal Wilanów z dzieckiem w WarszawieBierhalle Royal Wilanów z dzieckiem w WarszawieBierhalle Royal Wilanów z dzieckiem w Warszawie

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West