LivinLifestyle

Kota Buns

Balbina
Balbina , 21/07/16

Przyznam się, że nie mogłam się powstrzymać, aby nie napisać o pewnym nowym miejscu na Powiślu, które okazało się być dla mnie ogormnym, kulinarnym odkryciem, idealnym na lunch czy wczesną kolację. A zwłaszcza, że znajduje się w sąsiednim bloku.

KotaBuns to knajpa otworzona przez Adama Leszczyńskiego, dobrze znanego z innych warszawskich restauracji, jak Kaskrut, Tamka 43, Soul Kitchen, a także z telewizyjnego programu Top Chef. Ten niezwykle utalentowany, młody kucharz, który tajniki gotowania zgłębiał także pod okiem samego Gordona Ramseya, postanowił rozsmakować nas w cudownie maślanych bułeczkach (Buns) i niespotykanym dotychczas na naszym warszawskim rynku kulinarnym pieczywie typu flatbread.

To nie pierwsza restauracja Adama Leszczyńskiego. W miejscu KotaBuns najpierw zagościło Kotakota Bistro, czyli restauracja serwująca autorskie menu kucharza. Restauracja szybko zgromadziła stałą klientele, stąd pojawił się pomysł na przeniesienie Bistro do większego lokalu. O nowej lokalizacji dowiemy się wkrótce.

Wróćmy do jedzenia. Zjemy tu cudowne, maślane Bunsy z różnymi dodatkami. Kucharz ciągle eskperymentuje, stąd menu stale się zmienia. I dobrze! Dotychczas pojawiły się Bunsy ze schabowm i jajkiem sadzonym, klopsami wołowymi, fasola i pomidorami, kaczką confit, kaszanką z konfiturą różaną, rabarbarem i jabłkiem, czy kurczakiem w towarzystwie domowego sosu barbecue, colesławem i listkami mięty. Powiem tylko tyle – niebo w gębie!!! Zamiast bułki możemy wybrać też Flatbread, czyli delikatny placek smażony na suchej patelni. Ja skusiłam się na flatbread dnia, czyli polędwiczki wieprzowe z ananasem, bekonem, chili i orzeszkami w karmelu.

Wnętrze również robi wrażenie. Ten niewielki, przytulny lokal został wykończony meblami i materiałąmi z drugiej ręki, zebranymi przez właściciela. Nazwiska wszystkich darczyńców pojawiły się na tabliczkach przymocowanych do każdego mebla. Unikatowe kafelki, stara, drewniana podłoga zdobiąca toaletę czy też ściana sukcesywnie wypełniana polaroidowymi zdjęciami swoich klientów. To wszystko nadaje niezwykły charakter temu wnętrzu.

Niedawno przeczytałam o pewnym rankingu, co będzie kolejną falą po burgerach. Jak dla mnie mogłoby to być Buns i Flatbread!!!

Kota Buns, Adres: Bartoszewicza 3, Facebook

KotaBuns9KotaBuns7

KotaBuns2KotaBuns3KotaBuns10KotaBuns13KotaBunsKotaBuns14KotaBuns8KotaBuns4KotaBuns1KotaBuns6

Save

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West