LivinLifestyle

Relax Cafe Bar

Balbina
Balbina , 23/05/16

 

Relax Cafe Bar to jedna z najczęściej odwiedzanych przeze mnie kawiarni alternatywnych. Czasem wpadam tu na dobrego dripa w towarzystwie pysznego ciasta, czasami na flat white, ale najczęściej jednak przychodzę tutaj po świeże ziarna do domowego parzenia. A jest z czego wybierać. Relax nie ogranicza się do palarni, z którymi współpracuje, co widać po różnorodności kaw, oferując nam coś innego praktycznie przy każdej wizycie.

Regularne cuppingi, czy kolejne podróże pozwalają odkrywać nowe ziarna, a chłopaki z radością się tymi odkryciami z nami dzielą. Znajdziemy tu kawy praktycznie ze wszystkich polskich palarni, jak warszawska CoffeeLab, krakowska Karma, CRS CoffeeRoasters i Coffee Profficiency, Czarny Deszcz z Wrocławia, Audun Coffee z Kołobrzegu, a z zagranicznych holenderska Keen Coffee, duński Coffee Collective, Man Versus Machine z Monachium, WorkShop z Londynu, Double Shot z Pragi. Nie zabraknie tu oczywiście berlińskich klasyków, jak The Barn, czy Bonanza. Zastanawiacie się co konkretnego kupić? Zdajcie się na chłopaków, oni zawsze dobrze doradzą. Jednocześnie znajdziemy tu akcesoria do metod alternatywnych.

Co ciekawe, espresso zamawiane i wypite przy barze kosztuje jedyne 4 zł na hasło „Espresso przy barze”. Zjemy tu też pyszne ciasta, przygotowywane także we wspołpracy z wegetariańską restauracją W Gruncie Rzeczy na Hożej.

Bariści pracujący w Relaxie znają się bardzo dobrze na Latte Art, zdobiąc kawy pięknymi, mlecznymi rysunkami. Do tego regularnie biorą udział w różnych zawodach, jak Mistrzostwa Polski Brewers Cup czy Mistrzostwa Polski Barista. Na gorącej kawie się nie kończy. Napijemy się tu także zdrowych koktajli oraz drinków na bazie kawy, np. Cold brew z cascary, pomarańczy i mięty, czy Aerotonic z kawą, tonikiem i kostkami lodu. Relax posiadając koncesję na piwo, serwuje także przeróżne piwa rzemieślnicze, w tym z browarów PINTA i AleBrowar.

Przez cały sezon letni pod wejściem do Relaxu odbywa się Cykliczna Uliczna Kizombada, czyli tłum ludzi roztańczonych w latynoskich rytmach. Pierwsza edycja w tym roku odbyła się w środę, 18go maja.

Ta stosunkowo niewielka kawiarnia, ma bardzo wiele do zaoferowania. Zostało to zauważone przez Warsaw Insider, który przyznał kawiarni Relax nagrodę za Kawiarnię Roku 2015 – Best Cafe (meeting place) 2015.

Relax Cafe Bar, Adres: Złota 8a (Pasaż Wiecha na tyłach Empiku)

IMAG0451IMAG0442IMAG0444IMAG0443IMAG0439IMAG0434IMAG0437IMAG0433IMAG0446

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West