LivinLifestyle

Sezon rowerowy otwarty!

Jurate
Jurate , 08/05/16

Nasza trasa

mapa2

Choć tą wiosną już kilka razy jeździłam na rowerze, to dopiero dzisiaj mogę uznać sezon za otwarty. Korzystając ze słonecznej i ciepłej pogody, wyruszyliśmy dziś w nieco dalszą trasę niż zwykle – z Wilanowa przez Powiśle do Parku Fontann na podzamczu, wracając Wałem Miedzeszyńskim, przez most Siekierkowski, Zawady, i z powrotem do Wilanowa (36 km). Jest to świetna trasa zarówno do zwiedzania Warszawy, jak i odpoczynku pośród zieleni. Po drodze jest też sporo barów, parków i pięknych miejsc nad Wisłą, gdzie można zrobić sobie przerwę.

Z roku na rok w Warszawie możemy zaobserwować coraz bardziej rozwijającą się kulturę rowerową. Jak tylko pogoda po zimie zrobi się łagodniejsza, dużo ludzi, w tym sporo moich znajomych i kolegów, przesiada się z autobusów i samochodów na dwa kółka i dojeżdża rowerem do pracy. Ja do tych ludzi niestety nie należę, bo za bardzo lubię pospać oraz musiałabym jechać 16 km w jedną stronę, co dla mnie z samego rana byłoby nieco za daleko. Natomiast uwielbiam przejażdżki na rowerze wieczorem po pracy i w ten sposób oczyszczam głowę po całym dniu.

Natomiast najwięcej ludzi na rowerach widzi się w Warszawie w weekendy – coraz częściej całe rodziny w ten sposób aktywnie spędzają wolny czas. W mieście mamy już 460 km tras rowerowych i kolejne w budowie, co sprawia, że na przejażdżkę możemy wybierać różne trasy i w ten sposób zwiedzać różne dzielnice miasta.

Tutaj znajdziesz mapę z dostępnymi trasami rowerowymi w Warszawie: http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowery.um.warszawa.pl/files/mapa_01_2016.pdf

Polecam również stronę mojrower.pl, są tu całkiem ciekawe propozycje tras, włącznie z komentarzami i zdjęciami

rowerrower Warszawarower Warszawa 2Warszawarower Warszawa 4PowisleWarszawa2Warszawa 3Park FontannPark Fontann WarszawaKafka PowisleKawiarnia Kafkarower Warszawa 5rower Warszawa 6Warszawa 6Warszawa 7rower Warszawa 7rower 3Warszawa 8Wilanow

 

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West