LivinWarsaw

Dokąd zabrać gości w Warszawie

Jurate
Jurate , 20/04/16

Rozpoczynamy kategorię Liv’in Poleca od odrobiny kultury i odpowiedzenia na pytanie dokąd zabrać gości w Warszawie? Ponieważ nasze miasto ma wiele do zaoferowania i trudno jest wyliczyć wszystkie miejsca warte do odwiedzenia w jednym, krótkim artykule, postanowiłyśmy napisać ciąg artykułów „must see„. Będziemy polecać bardziej i mniej typowe i znane miejsca. Zaczynamy od tych bardziej znanych, których na pewno nie można ominąć przyjeżdzając do Warszawy.

#1 – Plac Zamkowy i taras widokowy

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Przyjeżdżając do nowego miejsca po raz pierwszy, często szukamy punktów widokowych, skąd można podziwiać panoramę całego miasta i szybko wyrobić sobie pierwsze wrażenie. W Warszawie jest ich kilka, natomiast jako pierwszy polecam odwiedzić taras widokowy przy Placu Zamkowym. Możemy podziwiać miasto z każdej strony – z jednej Plac bankowy i starówkę oraz panoramę wieżowców z Pałacem Kultury i Nauki na czele, po drugiej stronie zaś mamy widok na Wisłę, wszystkie mosty i stadion Narodowy. Jeżeli uda się jeszcze złapać dobrą słoneczną pogodę – dobra zabawa i piękne zdjęcia gwarantowane!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

#2 – Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (BUW)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego leży w centrum miasta, poza głównym kampusem uniwersyteckim. Zbiory biblioteki są podporządkowane przede wszystkim potrzebom uczelni. Natomiast warto tu przyjechać, nawet jeżeli studia skończyliśmy już X lat temu i nie interesuje nas wypożyczenie książek. Sam budynek jest bardzo oryginalny i w ciekawy sposób, materiałami i odcieniami zieleni, łączy architekturę z naturą.  Największą atrakcją BUW-u jest natomiast ogród na dachu, który jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie, z którego można podziwiać panoramę Warszawy.

Adres: ulica Dobra 55/56

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

#3 – Park Łazienki Królewskie

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 Jeden z największych uroków Warszawy jest ilość wspaniałych i różnorodnych parków. Ja i M. uwielbiamy spacery, lubimy też biegać, więc bardzo często można nas spotkać w którymś z nich. Na co dzień ja wybieram spokojniejsze miejsca, gdzie nie ma zbyt dużych tłumów ludzi. Natomiast kiedy mam gości, a szczególnie jeżeli są w Warszawie pierwszy raz, wybór jest tylko jeden – Park Łazienek Królewskich. Park jest bardzo duży, zadbany i zamieszkały przez duże grono wiewiórek i pięknych pawi, wolno poruszających się po terenie. Jednak największymi atrakcjami są między innymi Pałac na wyspie – muzeum, gdzie możemy podziwiać sztukę polskich i europejskich artystów, Teatr Królewski i Stara Oranżeria, Nowa Oranżeria oraz Amfiteatr. A od maja do końca września, w każdą niedzielę przy pomniku Fryderyka Chopina odbywają się koncerty fortepianowe.

Adres: ul. Agrykoli 1

http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

DSCN0510DSCN0506

#4 – Muzeum Powstania Warszawskiego

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Poznając Warszawę, warto poświęcić trochę czasu, aby zrozumieć historię tego miasta. W tym celu polecam udać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które znajduje się w zabytkowym budynku dawnej elektrowni tramwajowej. W dzielnicach objętych Powstaniem około 85% budynków uległo zniszczeniu. Wiedząc to ludzie zaczynają inaczej patrzeć na Warszawę, która choć rozwija się w niesamowicie szybkim tempie, wyglądem jeszcze odbiega od najładniejszych stolic zachodniej Europy.

Muzeum Powstania Warszawskiego choć przedstawia wydarzenia historyczne, jest urządzone w sposób nowoczesny i interaktywny – wybuch Powstania oraz losy ludzi walczących są pokazane za pomocą obrazów, świateł i dźwięków. Ogromne wrażenie wywierają stalowy Monument, przechodzący przez wszystkie piętra i stanowiący bijące (!) serce muzeum, oraz replika samolotu bombowego umieszczona na parterze.  Znajdziemy tutaj również kolejny punkt widokowy – wieżę muzealną z widokiem na Warszawę oraz Park Wolności z Murem Pamięci.

Adres: ul. Grzybowska 79

http://www.1944.pl/o_muzeum/kontakt/

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

#5 – Pałac Króla Jana III w Wilanowie

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Warszawy na weekend, M. zabrał mnie wieczorem do Pałacu w Wilanowie. Byłam ogromnie zaskoczona, że na skraju miasta, gdzie nie spodziewałabym się zobaczyć nic poza domkami jednorodzinnymi, znajdziemy coś tak niesamowitego! Barokowy pałac o jaskrawo-żółtym kolorze, a wokół niego wspaniałe ogrody i park. Pałac został zbudowany w XVII wieku, a jego boczne skrzydła dobudowane w pierwszej połowie XVIII wieku nawiązując do architektury głównego budynku. W środku pałacu działa również najstarsze polskie muzeum sztuki. Na pewno warto jest pokonać te około 10 km drogi od centrum miasta i pospacerować w tym wspaniałym miejscu.

Adres: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

http://www.wilanow-palac.pl/

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West