LivinLifestyle

STOR cafe – Trzecia Fala Kawy

Balbina
Balbina , 17/03/16

Dobra kawa to nie czarna magia. Z takiego założenia wychodzą właścicile kawiarni STOR na Powiślu. Wchodząc tam, poczujemy klimat przypominający słynne, berlińskie kawiarnie, bez niepotrzebnego nadęcia, czy szybkiego tempa. Tutaj najważniejsza jest kawa.

Samo wnętrze robi duże wrażenie. Ogromne witryny, szare framugi, wysokie stropy, drewniana podloga, wielkie zdjęcie spienionej wody, które przykuwa uwagę już od samego wejścia, pastelowy błękit ścian i rysunki Arobala, znanego, polskiego rysownika i ilustratora.

Ta niewielka kawiarnia to królestwo „alternatywy”, gdzie oprócz pysznej kawy parzonej różnymi metodami (drip, Chemex, AeroPress, express ciśnieniowy), możemy kupić świeżo palone ziarna z dobrze znanych nam palarni, jak berlińska „Bonanza” i „The Barn”, krakowska „Karma”, czy szwedzka „Drop Coffee”. Oprócz ziaren, STOR umożliwia sprzedaż przeróżnych akcesoriów do kawy i herbaty w bardzo przystępnej cenie, od młynków, po dzbanki, filtry, dripy i chemexy. Właściciel wypuścił też linię własnych filiżanek, które także dostaniemy na sprzedaż.

Przesiadując w STORze możemy skusić się na śniadaniową owsiankę, pyszne kanapki z domowego pieczywa i przeróżne ciasta.

STOR to idealne miejsce na przerwę od zgiełku wielkiego miasta, miejsce, gdzie możesz zatrzymać się na chwilę, poczuć zapach i smak świetnej kawy i oczyścić swój umysł.

STOR, Adres: Tamka 33, Warszawa

STOR WarszawaSTOR KawiarniaSTOR 8STOR 6STOR 5STOR 4Kawiarnia STORSTOR 10STORSTOR 13STOR 2STOR 7STOR 12STOR 11STOR Powisle

Tagi
TE WPISY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

SKOMENTUJ TEN WPIS

JURATE & BALBINA
WARSZAWA

O nas / Zobacz więcej

Facebook
Archiwum
Nasze 3 grosze
"You only live once, but if you do it right - once is enough" - Mae West